Jaký zpěv léčí

Běžná situace dnes:

Hvězda je na jevišti, na obrazovce, a zpívá. Zpívá. Zpěv a hudba k nám  promlouvá, oslovuje nás, přijímáme co k nám přichází. 

Jsme posluchači. Dělí nás vzdálenost od podia, dělí nás obrazovka, dělí nás média skrz která k nám přichází hudba, hlas, emoce, vibrace. A přece to na nás působí. Jako posluchači v hledišti jsme částečně součástí dění, jako posluchači před média již jen přijímáme.

Když posloucháme hudbu z CD, hudba nás ovlivňuje, navozuje nám různé nálady. Po nějakou dobu jsem si myslela, že poslouchám zvuk v jeho dokonalosti, díky špičkové digitální technologii. - Až když jsem nahrávala svoje CD, zjistila jsem že pro výrobu nosiče je potřeba vybrat jen některé frekvence a zbytek vymazat. Jen snad na LP deskách bylo možné zachytit zvuk ve větší škále (mluvím laicky).

Jaké by to bylo, kdyby mi tato hvězda zpívala osobně. ? Jaké by to bylo, kdyby mi zpívala sestra, bratr, kamarád, kamarádka?

Jaké by to bylo, kdyby mi zpíval můj milý?

Jaké by to bylo, kdyby mi někdo chlácholivě broukal a zpíval, když mi není dobře?

Jaké by to bylo, kdyby vibrace hlasivek člověka, který je mi fyzicky nablízku, vedle mne, proti mně, kdyby mne ty vibrace jemně celého obklopily, zalily tím, co ten člověk zpívá pro mne z celého svého srdce.!? ... Jaké to je?

- - -

V dávných kulturách bylo běžné, že šamani, léčitelé, používali svůj hlas při procedurách, při rituálech. V chrámech ve Starém Řecku, ale i jinde po celém světě, přicházeli lidé se svými potížemi, a byli léčeni mimo jiné také pomocí obřadů a zpěvu.

Také se ví, že v některých kulturách dodnes -  je člověk doprovázen zpěvem dokonce už od prenatálního života, přes porod, přes jetnotlivé životní etapy, až k závěru  a odchodu ze života.

- - -

A jsou tady témata jako  SOUZNĚNÍ - NASLOUCHÁNÍ JEDEN DRUHÉMU - DŮVĚRA V KOUZLO MÉHO HLASU - HLOUBKA PROŽITKU VE SPOLEČNÉM ZPĚVU - LÉČENÍ HLASEM A ZPĚVEM - DUCHOVNOST A EMOČNÍ STRÁNKA ZPĚVU - NAKRMENÍ SE ZPĚVEM. 

K čemu by mi to mohlo být, když si dovolím přirozeně se projevit v hlase? Jaké to je pro mne, a jaké to je pro toho, kdo mi naslouchá a možná mi i odpoví.? - Kdo se mnou v této chvíli totálně JE přítomen.

Dopřávejte si příležitosti tyto věci prozkoumávat, rozvíjet a rozšiřovat hranice svých schopností.

Možná si vzpomenete, jaké to je zpívat společně, jaké to je, když vám někdo zpívá, když zpíváte vy někomu. 

Tyto řádky píšu právě proto, že jsem si vyzkoušela a mám tu zkušenost, že každá další příležitost v nás rozpouští vnitřní zábrany a krunýře, a tají naše blokády. Jednoduše zpěvem a zvukem, který si dovolíme.  

Pokud je zájem, vytvářím dílny - workshopy s tímto zaměřením. Obvykle 3 - 5 -7 lidí. 

 

Vážení, pokud jste dočetli až sem, je možné, že nás něco spojuje nebo má spojit. 

Napište mi . Ráda se dozvím, co vás zajímá, a cca 1x za měsíc ode mne dostanete info o akcích. 

 

 

Novinky

Přihlaste se k odběru novinek: